Поради психолога



   Екологічна казка Воркун та Сніжок

(освітінй напрям "Дитина  в природному довкіллі")

Заняття "В якому будинку живе кішка Мася" (освітній напрям "Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі")

Гра "Зайди схожість" (освітні напрями "Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі", "Дитина в природному довкіллі)

Безпека дитини під час військового стану



                             Заняття для дітей 3-4 років "За тиждень Великдень"                                           Малювання писанки сіллю


       Гра як інструмент підготовки дітей до школи. Рекомендації батькам


                            Вчимо вірші рідною мовою та вивчаємо емоції











*Рік війни. Як уникнути повторної травматизації?* 


_Ретравматизація. Вона виникає в моменти, коли обставини, за яких людина отримала психологічну травму, повторюються. Спровокувати ретравматизацію здатні навіть спогади, до яких ми повертаємось усвідомлено або мимоволі._ 

❗️24 лютого для українців тепер ніколи не буде просто датою, і наш ворог добре про це знає. Тому виправдано ми очікуємо певних активних дії з боку окупантів у цей день, що будуть спрямовані на те, аби посіяти в суспільстві страх і паніку. Наше завдання – бути готовими до провокацій і максимально зібраними, щоб подбати про свою безпеку та близьких. 


*🔵 Уникайте тригерів* 


До річниці повномасштабного вторгнення в мережі буде багато відео та фото минулорічних подій – як все починалося. Якщо є відчуття, що для вас це занадто, обмежте використання соціальних мереж та споживання подібного контенту. 

🔵 *Ритуал «підготовки»* 

Так само, як упорядкування речей на робочому столі допомагає зібратися з думками перед важливим завданням, певні ритуали перед цією датою здатні вселити спокій. Зберіть або ще раз перегляньте речі, що можуть знадобитися під час повітряної тривоги. Подумайте, як будете діяти в разі оголошення сигналу про небезпеку. Минулого року нас застали зненацька – цього разу ми знаємо, що робити. 

🟡 *Інформаційна гігієна*

Вірогідно, що 24 лютого ворог спробує запустити широку дезінформаційну кампанію, яка може супроводжуватися великою кількістю різної суперечливої інформації. Будьте готові побачити заголовки на зразок: «Увага! Почалося», «Прорвали кордон» і так далі. Не варто розпорошувати увагу. Оберіть кілька джерел інформації, бажано офіційних і яким ви довіряєте, щоб слідкувати за ситуацією. 

🟡 *Дотримуйтеся розпорядку*

24 лютого – дата початку повномасштабного вторгнення рф. Але з іншого боку – це просто ще один день війни, яка триває в нинішньому форматі вже рік, а загалом 9 років. Ворог прагне, щоб ми боялися цієї дати та очікували, що в цей день неодмінно станеться щось жахливе. Натомість спробуйте скласти план дрібних справ на 24 лютого – з урахуванням необхідності в будь-який момент перейти в безпечне місце. Очікування чогось поганого саме по собі може спровокувати ретравматизацію.